- март 2, 2016
- 10:10 pm
Над 2200 ученици от цялата страна кандидатстваха в кампанията ни с Майкрософт България „Млади посланици на технологиите и иновациите„, която цели развитието на дигитални и креативни умения у младите хора в страната и се осъществява в партньорство с Фондация „Старт ЪП„, „Заедно в час„, с генералната медийна подкрепа на Капитал, в партньорство с 61 медии и 40 асоциации и партньори, като „Аз мога тук и сега„, „Уча се„, БАИТ, Дигитална Национална Коалиция и мн. др.
На 29.02 от 10:30 до 12:30 ч. жури номинира и първите 100 „Млади посланици на технологиите и иновациите в България„, пълния списък може да видите по-долу в анонса.
Състав на журито:
- Анна-Мари Виламовска, посланик на кампанията и секретар на Президента на Република България за иновационна и здравна политика. Съпредседател на Съветите за наука и образование и за социално и икономическо развитие при Президента. Представлява България в Съвета на ЕС за насърчаване на дигиталното предприемачество. Лидер в кампаниите Watify Digital Entrepreneurship Campaign и eSkills 2015 г. и посланик на Sofia Tech Park. Анна-Мари Виламовска ръководи президентските награди „Джон Атанасов“ за талантливи млади ИТ учени и предприемачи. Отговаря също така за най-голямата национална дарителска инициатива на Президента на Републиката „Българската Коледа“.
- Вилиана Станева, PR Manager в Майкрософт България. Отговаря за всички комуникационни дейности на компанията, насочени към обществото и служителите за българския и македонски пазар. Вилиана има повече от 10 години стаж в комуникациите, работила е както в сферата на корпоративния, така и на агенционния PR. Член е на Българското дружество за връзки с обществеността (БДВО). Присъединява към екипа на Майкрософт България от Мобилтел, където е заемала позицията експерт „Външни комуникации“ в продължение на осем години. Завършила „Връзки с обществеността“ в Софийския университет „Свети Климент Охридски“, има и бакалавърска степен по „Бизнес администрация“ от Нов български университет, а също така и специализация във ВУЗФ специалност „Корпоративна социална отговорност“ и от Лидерската академия на Шефилдския университет.
Йоана Дечева, сътрудник Институционални партньорства в Заедно в час. Йоана има бакалавърска степен по „Политология и магистърска степен по „Европейски проекти“ от СУ „Св. Климент Охридски“. От 2012 година работи в неправителствения сектор, първоначално като стажант-изследовател и консултант в сферата на образованието и младежките политики, и в последствие, като координатор на програми, подпомагащи кариерното и академично развитие на младежи от ромски произход.
Жюстин Томс, посланик на кампанията. Водещ експерт в областта на онлайн медиите, маркетинга и PR. Основател и ръководител на уеб агенция ABC Design&Communication Group. Занимава се с изготвяне на цялостни концепции за изграждане на уебсайтoвe и онлайн присъствие. Специалист в сферата на интерактивната реклама, онлайн маркетинга, медия планирането за Интернет, е-мейл маркетинг и Web 2.0. Има публикации в печатни бизнес издания и своя страница в списание .Net, откакто излиза на български език. Автор е на 8 книги по темата онлайн медии и маркетинг, уеб присъствие, на редица изследвания и статии в специализирани издания. Дългогодишен преподавател в НБУ, лектор в семинари и корпоративни обучения на тема онлайн медии, PR, маркетинг и реклама в Интернет у нас и в редица европейски страни. Основател и идеен ръководител на конкурса за най-добър сайт „БГ Сайт“, организиран през 1999 г. Активно работи за развитието на уеб в България.
Константин Рачев се занимава с програмиране и, по-специално, уеб технологии от 2007 година насам. Интересите му се крият основно в програмирането за уеб и връзката на технологиите със заобикалящия ни свят – Internet of Things(IoT). Върл любител на alpha и pre-release версиите на всичко възможно. В момента e студент, изучавайки специалност „Компютърно и софтуерно инженерство“. От близо две годинизаема позицията на developer evangelist в екипа на Киви Дизайн, също така е и част от организаторите на най-голямото състезание по информатика, информационни технологии и визуални изкуства за ученици – „Аз мога-тук и сега“.
- Константин Николов, редактор в Капитал от 2007 година. Въпреки че пише за „тежки“ теми като международните корпорации и световните финанси, не се смята нито за сухар, нито за тежкар. Гордее се, че може да спори с вас едновременно за 100-те най-добри филми на всички времена и кой е най-великият футболен клуб: „Реал“ – Мадрид, или „Барселона“ (разбира се, че „Реал“ – Мадрид – бел.. авт.). И има да си взима държавния по тюркология в СУ (ама да видим кога).
Катя Тодорова, маркетинг визионер на Уча.се. Катя отговаря за комуникирането на основната мисия на проекта – да помогне на всички български ученици и учители да учат модерно и иновативно с видео уроци и упражнения на разбираем и интересен език по всеки предмет от 1. до 12. клас. Нейна лична кауза е да помага за подобряване на образованието в България – за иновации и мотивация на учениците и така намира себе си и като част от Уча.се Катя има 2 магистърски степени – магистър инженер по телекомуникации от Технически университет – София и магистър по маркетинг и мениджмънт от Стопанска академия „Д. А. Ценов“. Катя е ментор и лектор на много конференции и събития за дигитален маркетинг.
Леона Асланова, съосновател на Агенцията за иновации Innovation Starter и основател на форума за иновации Innovation Explorer, в партньорство с Капитал. Експерт и консултант по иновации, с над 10 годишен професионален опит. Преди това е работила като Мениджър партньорски взаимоотношения в Мобилтел, Мениджър Продажби в Инвестор.бг и Директор “Връзка с клиентите” в Нетуърк медиа. Завършила е Софийски университет „Св. Климент Охридски“ с бакалавърска степен по българска филология и магистърска степен по теория на литературата, бизнес иновации във Виена към TAG Business School и mini MBA програма в PWC`s Academy. Участвала е като лектор в редица събития и инициативи, посветени на иновациите, като Mobile Innovation Challenge, Innovation forum, Social Impact, ментор в „Рекламна академия“, 2014, 2015, ментор в „Академия за иновации“ 2014, 2015, лектор в програмата по предприемачество и иновации на AIESEC, “Фабрика за идеи”, “StartUp Conference UP Venture Week” и др.
Номинирани ученици и цели класове:
- Карина Козарова, гр. София, 9а клас, ТУЕС към ТУ-София
- Филип Маринов, гр. Русе, 9б клас, НУИ “Проф. Веселин Стоянов”
- Симона Икономова, гр. София, 39 СОУ “Петър Динеков”
- Георги Големджиев, гр. Сливен, 12а клас, ПГХТ “Акад. Н. Неделчев”
- Георги Горанов, гр. Тутракан, 10б клас, СОУ “Йордан Йовков”
- Койчо Георгиев, гр. Бургас, 8д клас, ПМГ “Акад. Н. Обрешков”
- Кирил Шахъмов, гр. Сливен, 9а клас Природо-математическа гимназия “Добри Чинтулов”
- Михаила Бузова, гр. Велико Търново, 9б клас, СОУ “Емилиян Станев”
- Крум Цветков, гр. София, 9 а клас, 23 СОУ
- Екатерина Костадинова, гр. Добрич, 11в клас, Природо-математическа гимназия “Иван Вазов”
- Стоян Гечков, 12д клас, Национална търговска гимназия
- Красимира Игнатова, гр. Перник, 9г глас, ПМГ “Христо Смирненски”
- Християн Христов, гр. Ловеч, 11г клас, ГЧЕ „Екзарх Йосиф I”
- Тони Христова, гр. Варна, 9в клас, НУИ “Добри Христов”
- Томислав Рачев, гр. Добрич, 12б клас, Езикова гимназия “Гео Милев”
- Димана Колева, гр. София, 10в клас, 35 СОУ “Добри Войников”
- Гергана Великова, гр. Пловдив, 11и клас, Езикова гимназия “Пловдив”
- Симеон Савов, гр. Етрополе, 10в клас, СОУ “Христо Ясенов”
- Милена Итева, гр. Пловдив, 10а клас, СОУ“Цар Симеон Велики”
- Цветелин Христов, гр. Шумен, 8д клас, ПМГ „Нанчо Попович”
- Габриел Атанасов, гр. Шумен, 11б клас, СОУ „Сава Доброплодни”
- Кристиан Кирилов, гр. Перник, 9г клас, ПМГ „Христо Смирненски”
- Микаела Тодорова, гр. Перник, 9г клас, ПМГ „Христо Смирненски”
- Имануела Бусари, гр. Добрич, 9д клас, ЕГ „Гео Милев”
- Стефани Кънева, гр. Велико Търново, 11а клас, СОУ „Емилиян Станев”
- Богомил Любиков, гр. София. 10б клас, Национално училище за изящни изкуства „Илия Петров”
- Павел Иванов, гр. Видин, 9 клас, ПГ „Асен Златаров”
- Марина Андровска, гр. София, 8в клас, НГПИ ,,Свети Лука’’
- Таня Христова, гр. Габрово, 11а клас, ПМГ „Академик Иван Гюзелев”
- Николай Попоесков, гр. Видин, 11в клас, ПМГ „Екзарх Антим I”
- Радина Краева, гр. София, 10а клас, „Национална търговско-банкова гимназия”
- Виктор Генчев, гр. София, 10б клас,132 СОУ “Ваня Войнова”
- Божидар Пейчев, гр. София, 9а клас, 39 СОУ “Петър Динеков”
- Антон Максимов, гр. Велико Търново, 8в клас, ПМГ „Васил Друмев”
- Явор Илиев, гр. София, 8а клас, НУИИ “Илия Петров’’
- Диляна Вълева с. Първомайци, 11а клас, ПМГ „Васил Друмев“, Велико Търново
- Емил Крумов, гр. Пловдив, 11ж клас, ОМГ „Академик Кирил Попов”
- Кристиян Тодоров, гр. Нови пазар, обл. Шумен, 11б клас, СОУ „Васил Левски”
- Николай Игнатов, гр. Варна, 9д клас, МГ „Д-р Петър Берон”
- Йоана Евениева, гр. Дупница, 11а клас, гимназия „Христо Ботев”
- Вержиния Иванова, гр. София, 11б клас, 23 СОУ
- Владислав Спасов, гр. София, 11в клас, 73 СОУ „Владислав Спасов”
- Никола Методиев, гр. Враца, 10в клас, природо-математическа гимназия “Акад. Иван Ценов”
- Ребека Тодорова, гр. Велико Търново, 11а клас, ЕГ „Проф. д-р Асен Златаров”
- Борислав Дончев, гр. Петрич, 10а клас, гимназия „Пейо Яворов”
- Симеон Енев, гр. София, 11в клас, Национална финансово-стопанска гимназия
- Мария Славова, гр. Силистра, 10а клас, ПМГ „Св. Климент Охридски”
- Елица Илиева, гр. София, 9е клас,СМГ „Паисий Хилендарски”
- Георги Арнаудов, гр. Крумовград, 10а клас, СОУ “Васил Левски”
- Василина Цветанова, гр. Пловдив, 8ж клас, ОМГ „Академик Кирил Попов”
- Димитри Найденов, гр. Пловдив, 10г клас, ЕГ “Пловдив“
- 38 ученици от гр. Враца, 8а и 9а класове, ПТГ “Н. Й. Вапцаров”
- 20 ученици, с. Дерманци, общ. Луковит, 10 клас, ОУ “Неофит Рилски”1
- 11 ученици, гр. Копривщица, 9 клас, СОУ “Любен Каравелов”
Честито на номинираните! Очакваме с нетърпение да се запознаем наживо в София в края на март.
По време на събитието, което ще се проведе на 25 март в София Тех Парк, всички номинирани ще получат официална грамота „Посланик на технологиите и иновациите“, много подаръци от партньорите на кампанията и ще участват в дигитална конференция за деца, за трансфер на технологична грамотност и креативни умения, чиято пълна програма може да видите тук: ПРОГРАМА